Přebor ČR stavebních škol v přespolním běhu

Ve čtvrtek 17.10.2024 uspořádala Střední škola stavební a strojní Teplice z pověření Odborového svazu Stavba „Přebor ČR stavebnich škol v přespolním běhu“. V úvodu pozdravil účastníky předseda Odborového svazu Stavba Ing. Pavel Zítko a ředitel pořádající školy Mgr. Aleš Frýdl,MBA. Jako host přeborů přišel pozdravit účastníky z.m.s. Miroslav Janota.

Za dobrého počasí se běželo ve dvou kategoriích. V každé kategorii se sčítalo umístění nejlepších tří závodníků školy v mladším i starším dorostu. Zasloužené vítězství si odvezla SŠ z Prahy před školou z Chomutova a Ústí n. L.. Pořádající škola z Teplic obsadila čtvrté místu před SŠ ze Stochova. V soutěži mladšího dorostu zvítězil Ladislav Proser z Chomutova časem 9,24min. před Šimonem Plhalem z Prahy.  V kategorii staršího dorostu zvítězil časem 9,03min. Tomáš Netík z Ústí nad Labem před domácím Martinem Kábou.

Na závěr přeborů proběhlo ocenění běžců a lze říci, že závody v přespolním běhu se jako celek vydařily.